MENU
novinky-a-odbornici

Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc.: Nová nádej na liečbu onkologických diagnóz

Ilustračné foto
Zdroj: CarnoMed
Novinky a odborníci

Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc.: Nová nádej na liečbu onkologických diagnóz

SULFORAFAN - malá, ale významná molekula s priaznivým prínosom pre zdravie človeka. Je vedecky dokázané, že pravidelným užívaním Sulforafanu EXTRA si vybudujete všeobecnú ochranu pred onkologickými a degeneratívnymi ochoreniami. Sulforafan EXTRA je jedinečný svojim zložením a obsahom glukorafanínu – až 200 mg v jednej kapsule.

Slovenská vedkyňa Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., členka vedeckovýskumného tímu ITK na terajšej Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, ako vôbec prvá na svete koncom 50. rokov 20. storočia skúmala a objavila protirakovinový účinok prírodného sulforafanu na ľudských rakovinových bunkách in vitro. Čo je ale podstatné, na základe svojich výskumov prišla na to, že ak má mať sulforafan čo najväčšiu biologickú dostupnosť a jeho účinky majú byť čo najsilnejšie, je potrebné aby sa zlúčil s enzýmom myrozináza. Výsledkom je Sulforafan EXTRA, výnimočné nutraceutikum, vyrábané na základe jej receptúry. Práve o tejto prevratnej novinke sme sa s ňou porozprávali.

Pani profesorka, vysvetlite prosím princíp účinku tejto novinky

Sulforafan vykazuje celý rad biologických aktivít a zdravotných výhod pre ľudí. Zistilo sa, že je veľmi sľubným chemopreventívnym prostriedkom nielen proti rôznym druhom rakoviny, ale tiež proti kardiovaskulárnym a neurodegeneratívnym chorobám, diabetesu a mnohým ďalším chorobám. V brokolici sa nachádza vo forme glukorafanínu, pre ktorý je ale nutná prítomnosť enzýmu myrozináza. Tá glukorafanín v tele premení na sulforafan a zároveň zosilní jeho účinky. Jednou z hlavných výhod sulforafanu je jeho vysoká biologická dostupnosť. Vďaka chemickej štruktúre a schopnosti zlučovať sa s tukmi dostáva sa do všetkých buniek nášho tela. Preukázalo sa, že sulforafan má absolútnu biologickú dostupnosť okolo 80 %, dosiahne vrchol v krvnom obehu približne 1 hodinu po požití a pôsobí až 20 hodín!

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: CarnoMed

Zaujímavé! V čom spočíva jeho ochranná a liečivá sila?

Pôsobí ako zdravotná poistka pre naše bunky tým, že podporuje ochranné a detoxikačné mechanizmy v bunkách. Toto umožňuje odstrániť z ľudského tela environmentálne toxíny a látky znečisťujúce ovzdušie, opraviť poškodenia spôsobené oxidačným stresom a zápalom. Liečivá sila sulforafanu spočíva v mnohostrannosti jeho pôsobenia. Vytvára všeobecný ochranný štít proti onkologickým a chronickým degeneratívnym ochoreniam tým, že zasahuje do primárnych príčin týchto chorôb, chráni nás pred oxidačným stresom a zápalom.

Aký je rozdiel medzi liekmi a sulforafanom pri liečbe rakoviny?

Sulforafan je chemoprotektívna látka, ktorá vytvára všeobecný protirakovinový ochranný štít. Blokuje niekoľko krokov (alebo kaskádu krokov) spoločne sa podieľajúcich na tvorbe rakoviny.

Sulforafan útočí z niekoľkých strán súčasne:

  • zabíja kmeňové rakovinové bunky
  • bráni rastu ľudských rakovinových buniek
  • zabraňuje pôsobeniu látok podporujúcich vznik rakoviny
  • „Zapína“ gény, ktoré bránia vzniku rakoviny a „vypína“ tie, ktoré pomáhajú pri jej vzniku a rozširovaní

Pri vzniku onkologických ochorení zohráva dôležitú úlohu nielen genetika a teda naše predispozície, ale aj veľa rôznych ďalších faktorov. Niektoré síce ovplyvniť nevieme, ale je veľa takých, ktoré ovplyvniť môžeme. Nesmierne dôležité je získavanie nových informácii a budovanie si povedomia najmä čo sa týka prevencie onkologických ochorení. Zdravý životný štýl, spolu s tými správnymi prírodnými výživovými doplnkami alebo nutraceutikami, je určite tou správnou cestou.

Sulforafan EXTRA je pri dlhodobom užívaní zaručene jedným z nich. Pridaný enzým myrozináza nielen zosilní jeho účinky a zvýši jeho biologickú dostup-nosť, ale vysoký obsah glukorafanínu, až neuveriteľných 200 mg v jednej kapsule, dodá vášmu organizmu odporúčané množstvo sulforafanu, ktoré bunky potrebujú na vytvorenie svojej ochrany pred karcinogénmi, a to predstavuje 5 kg čerstvej brokolice. Práve enzým myro-zináza a mimoriadne vysoký obsah glukorafanínu predstavuje významnú konkurenčnú výhodu voči akýmkoľvek podobným prípravkom na trhu.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: CarnoMed

Je vedecky dokázané, že pravidelné a dlhodobé užívanie tejto chemoprotektívnej látky je skvelou prevenciou nielen pred nádorovými ochoreniami, ale aj pred chronickými degeneratívnymi ochoreniami.

Ďakujeme za rozhovor!

www.carnomed.skwww.sulforafan-extra.skwww.facebook.com/carnomed/

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor