MENU
novinky-a-odbornici

Odborníčka prezradila TIPY na zdravé chudnutie. Pôjde TO aj bez hladovania

Medzi potraviny prinášajúce dobrú náladu patria aj vajíčka.
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Odborníčka prezradila TIPY na zdravé chudnutie. Pôjde TO aj bez hladovania

Ako sa stravovať počas leta, naštartovať metabolizmus, efektívne schudnúť a byť sýty počas dňa vám prezradí výživová poradkyňa.

Jedzte "raw"

Čerstvá zelenina a ovocie je základ zdravého stravovania a chudnutia.Čerstvá zelenina a ovocie je základ zdravého stravovania a chudnutia.
Čerstvá zelenina a ovocie je základ zdravého stravovania a chudnutia.
Zdroj: Shutterstock

Leto je výnimočné tým, že máte zeleninu a ovocie čerstvé a stále k dispozícii, či už zo svojich záhrad, trhov alebo obchodov. Toto obdobie by ste mali využiť na to, aby ste zmenili svoje zaužívané, možno „nezdravé“ stravovacie návyky a začali žiť zdravšie. Výživová poradkyňa Angelika Kutišová odporúča ku každému hlavnému jedlu zaradiť veľkú porciu čerstvej zeleniny alebo uvarenej al dente.

Veľa ľudí sa stále stravuje tak, že jedia málo rastlinnej zložky. Zelenina na tanieri je stále iba ako obloha a mäso je súčasťou obeda aj večere. Leto by som využila na vyskúšanie napríklad raw stravy. Zaradiť si jeden takýto deň do týždňa,“ takto zhodnotila odborníčka vzťah ľudí k jedeniu zeleniny.

Pokračovanie článku na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor