MENU
novinky-a-odbornici

Obľúbená kyselina hyalurónová vás môže natrvalo zohyzdiť

Kyselina hyalurónová sa používa ja na výplň pier.
Novinky a odborníci

Obľúbená kyselina hyalurónová vás môže natrvalo zohyzdiť

Kyselina hyalurónová sa v kozmetike a estetickej medicíne využíva doslova masívne. Ide o látku, ktorá je prirodzenou súčasťou nášho tela. No pri neobozretnom použití môžete byť namiesto skrášlenia doslova zohyzdení.

Kyselina hyalurónová je ideálnou voľbou na procedúry, ktoré majú za cieľ udržať vašu pleť čo najdlhšie mladistvú. Zabezpečuje hydratáciu a pevnosť pleti, je telu prirodzená a výsledok je viditeľný okamžite. No môže sa obrátiť aj proti vám.

Najprv dôkladné vyšetrenie

V estetickej medicíne možno využiť kyselinu hyalurónovú vo viacerých oblastiach. Nielenže zmierňuje prejavy starnutia, ale pomáha aj pri modelovaní tváre, pri liftingu či zväčšovaní pier. Zlepšuje kvalitu pleti, prispieva k hydratácii. Pre jej univerzálnosť je v ponuke mnohých estetických kliník.

Podaniu kyseliny hyalurónovej by malo predchádzať vstupné vyšetrenie, pri ktorom lekár zhodnotí anatomické pomery vašej tváre, celkový zdravotný stav, opíše postup zákroku a na základe vašich potrieb vám odporučí vhodný prípravok. Buďte však v strehu, aby to nedopadlo zle!

Pokračovanie na ďalšej strane >>>

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor