MENU
novinky-a-odbornici

Obľúbená kyselina hyalurónová vás môže natrvalo zohyzdiť

Kyselina hyalurónová sa používa ja na výplň pier.
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Obľúbená kyselina hyalurónová vás môže natrvalo zohyzdiť

Kyselina hyalurónová sa v kozmetike a estetickej medicíne využíva doslova masívne. Ide o látku, ktorá je prirodzenou súčasťou nášho tela. No pri neobozretnom použití môžete byť namiesto skrášlenia doslova zohyzdení.

Kyselina hyalurónová je ideálnou voľbou na procedúry, ktoré majú za cieľ udržať vašu pleť čo najdlhšie mladistvú. Zabezpečuje hydratáciu a pevnosť pleti, je telu prirodzená a výsledok je viditeľný okamžite. No môže sa obrátiť aj proti vám.

Najprv dôkladné vyšetrenie

V estetickej medicíne možno využiť kyselinu hyalurónovú vo viacerých oblastiach. Nielenže zmierňuje prejavy starnutia, ale pomáha aj pri modelovaní tváre, pri liftingu či zväčšovaní pier. Zlepšuje kvalitu pleti, prispieva k hydratácii. Pre jej univerzálnosť je v ponuke mnohých estetických kliník.

Podaniu kyseliny hyalurónovej by malo predchádzať vstupné vyšetrenie, pri ktorom lekár zhodnotí anatomické pomery vašej tváre, celkový zdravotný stav, opíše postup zákroku a na základe vašich potrieb vám odporučí vhodný prípravok. Buďte však v strehu, aby to nedopadlo zle!

Pokračovanie na ďalšej strane >>>

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor