MENU
novinky-a-odbornici

Nemohol sa pozerať, ako jeho manželka s kovidom trpí. Vymyslel novinku

Covirin je prípravok na podporu imunity.
Zdroj: Petra Bari
Novinky a odborníci

Nemohol sa pozerať, ako jeho manželka s kovidom trpí. Vymyslel novinku

Tibor Lukáč spolu s kolegami z Banskej Bystrice vyvinuli kapsulu s unikátnym zložením - Covirin.

Ležíte s kovidom. Jediné po čom túžite, je čím skôr sa môcť postaviť na nohy. Túžil to dopriať svojej manželke aj Tibor Lukáč, keď po pozitívnom teste ledva vládala. „Priebeh ochorenia mala stredne ťažký s kombináciou dýchacích aj neurologických príznakov. Dávkoval som jej podľa aktuálne dostupných informácií a aj vlastných vedomostí kombináciu rôznych vitamínov, minerálov a rastlinných extraktov tak, aby mal imunitný systém k dispozícii všetko potrebné na zvládnutie ochorenia,“ nezaprie v sebe medicínske vzdelanie. „V tom okamihu prišla myšlienka vyvinúť jeden komplexný prípravok, ktorý by v sebe spájal zložky priaznivo pôsobiace na imunitu,“ vraví medicínsky riaditeľ stredoslovenskej farmaceutickej spoločnosti One Pharma, s. r. o.

Na podporu imunity

Spolu s kolegami, nadšencami, ktorí roky pracovali vo farmaceutickom priemysle, dali hlavy dokopy a začala sa mravčia práca. Výsledkom snaženia je jediná kapsula COVIRIN s unikátnym zložením šestnástich aktívnych zložiek – piatich rastlinných nutraceutík, esenciálnych minerálov a širokej škály vitamínov.

Do nášho prípravku sa, jednoducho povedané, premietla tá najlepšia prírodná lekáreň, skúsenosti niekoľkých generácií a modernej vedy. Ak by sme sa pozreli na náš prípravok očami laika, môžeme povedať, že v obvyklej odporúčanej dávke, čo sú dve kapsuly denne, sa nachádza toľko quercetínu ako v jednom kilograme očistenej červenej cibule, alebo toľko katechínov ako v štyroch až piatich šálkach zeleného čaju,“ opisuje Ing. Michal Badík, MPH z firmy.

Plodná spolupráca

Jednotlivé zložky vybrali tak, aby vzájomne spolupracovali. „Spomínaný qvercetín podporuje antioxidačné účinky vitamínu C a je známy pre svoje protizápalové, ale aj protivírusové účinky. Kurkumín je aktívna zložka v kurkume, ktorá pôsobí protizápalovo a považuje sa za najzdravšie korenie na svete. Preto sa využíva napríklad na podporu zdravia kĺbov alebo nervovej sústavy,“ pokračuje Michal Badík.

Tibor Lukáč spolu s kolegami z Banskej Bystrice vyvinuli kapsulu, ktorá môže pomôcť pri niektorých príznakoch kovidu.Tibor Lukáč spolu s kolegami z Banskej Bystrice vyvinuli kapsulu, ktorá môže pomôcť pri niektorých príznakoch kovidu.
Tibor Lukáč spolu s kolegami z Banskej Bystrice vyvinuli kapsulu, ktorá môže pomôcť pri niektorých príznakoch kovidu.
Zdroj: One Pharma, s. r. o.

Glycyrizín je v extrakte zo sladkého drievka, má schopnosť ovplyvňovať funkcie imunitného systému, je známy pre svoje ochranné pôsobenie na pečeň, znižuje zápal a pripisuje sa mu aj priamy protivírusový efekt. „Piperín z extraktu čierneho korenia okrem iného zvyšuje biodostupnosť a vstrebateľnosť ďalších vitamínov, minerálov a extraktov,“ prezrádza Mgr. Rastislav Čúnik, MPH, ako ich kapsula funguje. Jednou ranou Toľko aktívnych látok pokope má cieliť na podporu funkcie imunitného systému v oboch fázach infekcie COVID-19, prispieť k jeho správnemu fungovaniu, zachovaniu zdravých slizníc, správnej látkovej premene homocysteínu, k ochrane buniek pred oxidačným stresom a k zníženiu vyčerpania a únavy. Nejde, samozrejme, o liek. Tie musíte užívať podľa odporúčania lekára a výživovými doplnkami sa nedajú nahradiť. Výživový doplnok, ktorý vyvinul tím MVDr. Tibora Lukáča však, ako tvrdia, môže prispieť spolu s užívaním odporúčaných liekov k rýchlejšiemu zvládnutiu ochorenia.

Kapsula Covirin má bohaté zloženie.Kapsula Covirin má bohaté zloženie.
Kapsula Covirin má bohaté zloženie.
Zdroj: Petra Bari

Aj na dlhý kovid

Dostali ste sa z najhoršieho? Tento doplnok môžete užívať, ak vaše ťažkosti pokračujú aj po prekonaní kovidu a potrebujete reštartovať imunitu a metabolizmus. Rovnako ak sa neustále pohybujete medzi ľudmi a imunite chcete aktívne pomáhať. Smiete ho užívať aj s rôznymi intoleranciami, pretože je bez

laktózy, bez lepku a bez pridaných konzervačných látok, aditív alebo farbív. Obvyklá dávka na dlhodobejšie užívanie je jedna kapsula dvakrát denne vždy s jedlom alebo po jedle. Pri zvýšenej potrebe živín je dobré si dennú dávku zdvojnásobiť.

Najlepšie spojenie

Aktívne zložky prípravku Covirin tvorí 9 vitamínov – A, B2 , B3 , B6 , B9 a B12, C, D, E a dva minerály – zinok a selén. Viac ako 60 percent obsahu tvorí päť rastlinných extraktov, konkrétne quercetín, kurkumín, katechíny zeleného čaju vrátane epigalokatechíngalátu (EGCG), glycyrizín a piperín. Covirin tak môže prispieť ku komplexnej podpore imunity pri kovide, ale aj pri chrípke či nádche.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor