MENU
novinky-a-odbornici

Nečakajte a vymeňte ho, ešte na tom aj zarobíte

Ilustračné foto
Novinky a odborníci

Nečakajte a vymeňte ho, ešte na tom aj zarobíte

Elektrospotrebič je rodu mužského a to nebude náhoda. Výhoda elektrospotrebičov oproti chlapom je, že im netreba každého pol roka pripomínať, čo mali spraviť. Pracujú vždy, keď to potrebujeme, až kým nezačnú haprovať.

Potom začnú štrajkovať. A nakoniec sa pokazia. Alebo to vezmú ako niektorí muži a jedného dňa skončia znenazdania a bez upozornenia. Raz darmo, spotrebič je rodu mužského a z času na čas ho treba vymeniť za nový model.

No dobre, možno posledná veta až tak neplatí, ale koľko poznáte prípadov prvej lásky, ktorá zostala spolu desiatky rokov, či dokonca až kým ich smrť nerozdelila? No vidíte! A takto nejako je to aj s elektrickými spotrebičmi. Niektoré vyzerajú neodolateľne, no pokazia sa v lepšom prípade ešte počas záručnej doby a v horšom tesne po nej. Iné zas poslúžia, ale majú rezervy a nevymeníme ich len preto, lebo veď nejako svoju prácu spravia a do tej výmeny sa nám vlastne ani až tak nechce. No sú aj také, ktoré nám slúžia tak dlho, až sa stanú našou pravou rukou, ba priam rodinným priateľom a keď odídu, máme obavy, či nájdeme adekvátnu náhradu.

Čas na výmenu

Nech už je ten váš (spotrebič) z tej či onej kategórie, príde čas, keď ho treba vymeniť za nový. Obvyklý postup znamená zaklipkať mihalnicami na toho vášho (muža) a požiadať ho, nech niečo nájde, alebo stráviť nekonečný čas pri počítači pri výbere, porovnávaní a čítaní recenzií. Lenže pozor! Je tu ešte jeden spôsob, ktorý nás, ženy, nestojí premárnený čas a ocení ho aj mužská polovička.

V PLANEO Elektro sa s vami podelia aj o dobrú náladu.V PLANEO Elektro sa s vami podelia aj o dobrú náladu.
V PLANEO Elektro sa s vami podelia aj o dobrú náladu.
Zdroj: Planeo Elektro

Je to spojenie príjemného s užitočným a volá sa to PLANEO Elektro. Majú 53 predajní po celom Slovensku a sú umiestnené tak, že v okolitých predajniach na jeden šup nakúpite aj drogériu, aj potraviny a ešte aj niečo pre svoje potešenie. Predavači sa tu na vás nevrhnú ako osy na bonbón, ledva si vydezinfikujete ruky, no ani sa pred vami neschovávajú tváriac sa, že majú dôležitú prácu. Doprajú vám dostatok času na rozhliadnutie sa a sú pripravení poradiť tak, aby ste boli spokojné. Nesťažujte si, ak vám neponúkli zrovna ten najdrahší spotrebič! Je to preto, lebo pre vás vďaka svojim školeniam a skúsenostiam vybrali to najlepšie.

Ďalšou užitočnou vychytávkou v PLANEO je ich modrá PLANEO karta. Nie je to len ďalší plast do peňaženky, ale vecička, ktorá vám reálne ušetrí peniaze. Z každého zakúpeného tovaru idú 3 % na PLANEO kartu, kde sa menia na eurá, ktoré môžete použiť pri ďalšom nákupe. Prakticky tak s prvým nákupom máte všetky ďalšie lacnejšie. K tomu pripočítajte výhodnejšie ceny pre držiteľov PLANEO karty v rámci Rodinnej ponuky a fakt nemusíme hovoriť viac. My ženy si to totiž vieme veľmi dobre spočítať, však?! Zaregistrujte sa už teraz a hneď sa môžete vybrať na nákup do najbližšej predajne.

Príklad, ako to funguje: mrazničku si v PLANEO Elektro kúpite za jednu z najlepších cien na trhu 
a na karte vám pribudlo 9 eur na ďalší nákup.Príklad, ako to funguje: mrazničku si v PLANEO Elektro kúpite za jednu z najlepších cien na trhu 
a na karte vám pribudlo 9 eur na ďalší nákup.
Príklad, ako to funguje: mrazničku si v PLANEO Elektro kúpite za jednu z najlepších cien na trhu a na karte vám pribudlo 9 eur na ďalší nákup.
Zdroj: Planeo Elektro

Milé dámy, odteraz našich chlapov na nákup elektrospotrebičov už neposielame! Vidíme sa v PLANEO Elektro!

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor