MENU
novinky-a-odbornici

Najkrajší darček pre mamu? Sviečky Heart & Home

Ilustračné foto
Novinky a odborníci

Najkrajší darček pre mamu? Sviečky Heart & Home

Relax, uvoľnenie a pokoj. Tri magické slová plné pocitov, po ktorých najmä po náročnom dni prahne každý z nás.

Jedným z najrýchlejších spôsobov ako sa uvoľniť je malý nenápadný doplnok - sviečka. Stačí škrtnúť zápalkou a po miestnosti sa rozleje príjemné svetlo, teplo a zmyselná vôňa. Svet povinností a stresu sa okamžite mení na raj pohody a harmónie.

Zdravá sviečka - najlepší výber

Ako si vybrať sviečku, ktorá nebude dymiť, a pri ktorej nebudeme mať obavy zo zdraviu škodlivého parafínu? Výberom sviečky z pestrej ponuky voskových výrobkov Heart & Home je problém vyriešený. Produkty tejto značky sú totiž vyrobené z ekologického sójového vosku, zdraviu prospešné a na báze prírodného materiálu, bez strachu si preto môžete užívať sviečkový relax aj každý deň.

Heart & Home je prémiová značka sviečok s okúzľujúcimi vôňami, ktoré vytvoria jedinečnú domácu pohodu a prevoňajú celú miestnosť. Ich podmanivá aróma sa viac približuje k prírode, značka je známa aj prírodným voskom, ktorý je, rovnako ako sviečky, šetrný k životnému prostrediu.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Zuzana Súkeniková

Najkrajší darček pre mamu

Každá mama ocení, ak si po náročnej starostlivosti o domácnosť môže oddýchnuť a venovať sa sebe. Preto je sviečka jedným z najkrajších darčekov aj pre všetky mamy. Tento rok na Deň matiek poteší sviečka Heart & Home aj Zuzanu Súkeniková (38) z Brodna pri Žiline. Dcéra Ninka (3) mamu ľúbi a darček jej vyberá rada aj so sestrou a na otázku, prečo, odpovedá: „Lebo maminka má rada sviečky, kúpe sa pri nich.“ Druháčka Ellka (8) miluje na mamine, že výborne pečie jej obľúbené maškrty: „Maminke dávam darčeky, lebo ju ľúbim. Najviac jej robia radosť sviečky, a tak sme jej vybrali ružovo-malinovú. Zapáli si ju, keď sa kúpe a keď pozerá telku,“ usmieva sa Ellka (8).

Výhody sviečky Heart & Home
  • Sójový vosk bez parafínu
  • Vôňa sa uvoľňuje rovnomerne od začiatku do konca
  • Obal možno následne použiť ako dekoráciu
  • Čisté horenie bez sadzí
  • Taví sa pri nižších teplotách a teda horí pomalšie, vďaka čomu sviečka vydrží dlhšie
Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Albi

Výber produktov Heart & Home

Sviečku si vyberáme vždy podľa príležitosti. Na vlnách zmyselného jantáru sa necháme unášať pri romantickej večeri, vanilkový krém svojou vôňou zahreje aj najchladnejšiu miestnosť, limetka je príjemným osviežujúcim spoločníkom pri rozhovoroch a levanduľová vôňa upokojujúco pohladí každý nádych. Vône sviečok a voskov Heart & Home navodia jedinečný zmyslový pôžitok bez obáv.

Ako začať s Heart & Home?

Luxusné vône Heart & Home si môžete vychutnať viacerými spôsobmi. Od veľkých sviečok cez vonné vosky, difuzéry až vonné vrecúška.

Sviečky podľa trvácnosti horenia:

Vonné vrecúško – vonia do 12 týždňov, vhodnejšie v menších miestnostiach, šatníku, kufri

Veľká sviečka – horí a vonia do 72 hod, vhodná pre stredne veľké a veľké miestnosti

Stredná sviečka - horí a vonia do 30 hodín, hodí sa všade

Sviečka v plechovke - horí a vonia do 30 hodín, vhodnejšia v malej a stredne veľkej miestnosti

Malá sviečka – horí a vonia do 15 hodín, lepšia v malej miestnosti

Sviečka v mištičke – horí a vonia do 12 hodín, hodí sa do malej miestnosti

Aromalampa a vonný vosk – horí a vonia do 8 hodín

Difuzéry – 12 týždňov, malé a stredne veľké miestnosti

Heart & Home Nature - edícia sviečok s bambusovým viečkom a dreveným knôtom

Text: Janet Rojková

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor