MENU
novinky-a-odbornici

Lekár: Na TOMTO mieste tela sa chĺpkov radšej zbavte

Chĺpky vám na niektorých miestach tela odporučí lekár epilovať zo zdravotného hľadiska.
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Lekár: Na TOMTO mieste tela sa chĺpkov radšej zbavte

Chĺpky na tele už neplnia funkciu, akú mali kedysi. Na niektorých miestach sú nepekné a inde dokonca skôr škodlivé. Kde radí lekár zbaviť sa ich?

Odstraňovanie chĺpkov na všemožných častiach tela má spravidla najmä estetický dôvod a dnes sa holia „na bábätko“ aj mnohí muži. Zbavujeme sa chlpov úplne všade, na viditeľných, ale aj bežne neviditeľných častiach tela. Sú však miesta, kde by ste možno nad epiláciou v prvej chvíli krútili hlavou, no lekár by vás pochválil.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor