MENU
novinky-a-odbornici

Krásna pleť aj po 40-tke? Stavte na 10 overených TIPOV dermatologičky

Vaša pokožka si zaslúži starostlivosť.
Novinky a odborníci

Krásna pleť aj po 40-tke? Stavte na 10 overených TIPOV dermatologičky

Začínam cvičiť, zdravo sa stravovať, prestávam fajčiť, naučím sa nový cudzí jazyk, nebudem sa stresovať... Aj vy ste si ich opäť dali?

Záväzky do nového roka veľakrát stroskotajú ešte pred koncom januára. My však hovoríme, stále lepšie ako ostávať tam, kde sme. V spolupráci s primárkou dermatologicko-laserovej kliniky MUDr. Adrianou Tomekovou pridávame 10 nielen novoročných záväzkov pre vašu zdravú a krásnu pleť:

1. Každý večer sa odlíčim

Hydratačný krém je v zime ešte dôležitejší ako v lete.Hydratačný krém je v zime ešte dôležitejší ako v lete.
Zdroj: Shutterstock

Odlíčenie robte dvojkrokovo. Prvý krok – šetrné odlíčenie pleťovým tonikom, mliekom či micelárnou vodu, následne dočistenie čistiacim gélom a upokojenie pokožky pleťovou vodou/tonikom

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor