MENU
novinky-a-odbornici

Ide to v posteli šup, šup a hotovo?! Mužský problém sa dá riešiť aj inak

Beh, joga a cvičenie panvového dna by mohli pomôcť vyriešiť problém predčasnej ejakulácie.
Zdroj: Shuttesrtock
Novinky a odborníci

Ide to v posteli šup, šup a hotovo?! Mužský problém sa dá riešiť aj inak

Nový výskum priniesol novinky v oblasti sexu. Mužom pomôže vo výdrži jedna vec. Stačí im len 30 minút denne a ženy budú v posteli jasať.

Raz, dva, tri a hotovo? Nie je žiadnym tajomstvom, že niektorí muži majú problém s predčasnou ejakuláciou. Horšie je docieliť, aby si to muž priznal. A povedzme si na rovinu, nie každému sa to chce riešiť s doktorom. Aj keď nejde o žiadnu slabosť, ale zdravotný problém.

Vedci ale teraz prišli s výsledkami ich obsiahlej štúdie, ktorý hovorí, že beh, joga a cvičenie panvového dna, by mohli pomôcť vyriešiť problém predčasnej ejakulácie. Dokonca si dovolia tvrdiť, že cvičenie by mohlo byť rovnako účinné ako farmaceutická liečba, tvrdí štúdia publikovaná v časopise Trends in Urology and Men's Health.

Vedci preskúmali až 54 výskumov, ktoré vznikli za posledných 49 rokov, a ktorých sa zúčastnilo necelých 3500 účastníkov z celého sveta. Zamerali sa na účinnosť neliekových intervencií pri predčasnej ejakulácii.

Odhaduje sa, že tento problém postihuje 30 až 83 percent mužov, avšak chýba presná definícia čo je a čo nie je predčasná ejakulácia. „Chýbajúca jasná definícia toho, čo je alebo nie je predčasná ejakulácia, má dôsledky z hľadiska liečby a k dispozícii je pomerne málo účinných liekov,“ uviedol hlavný autor výskumu Lee Smith, profesor verejného zdravia na Anglia Ruskin University v britskom Cambridge.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor