MENU
novinky-a-odbornici

Dôležitejšia ako krém je pre mladosť tváre masáž. Viete si ju urobiť?

Masáž tváre si robte aspoň raz týždenne.
Novinky a odborníci

Dôležitejšia ako krém je pre mladosť tváre masáž. Viete si ju urobiť?

Skúsená kozmetička prezrádza najefektívnejšie ťahy domácej anti ageing masáže tváre. Vek nám síce nikto nezabrzdí, no jeho prejavy sa dajú eliminovať šikovnými ťahmi. Poznáte ich?

Správne robená masáž tváre znásobí účinky krémov a sér, ktoré si na tvár denne dávame v túžbe, aby naša pleť bola dlho pružná a hladká. Pár šikovných ale hlavne správnych ťahov dokáže s našou pokožkou urobiť zázraky - vyhladí jemné vrásky a stimuluje tvorbu kolagénu. Ako na to prezrádza certifikovaná kozmetička dermatologicko-laserovej kliniky Monika Kocianová. 

1. Uvoľnime si svaly vrchnej časti tváre

Masáž začíname vo vrchnej časti tváre. Na pokožku môžeme aplikovať sérum či krém podľa vlastného výberu. Začíname troma prstami oboch rúk - ukazovákom, prostredníkom a prsteníkom - bodovým pritlačením uprostred čela, aby sme uvoľnil stuhnuté svaly. Bodovými stláčaniami prstov pokračujeme postupne ďalej smerom ku spánkom. Neponáhľame sa, postupné uvoľňovanie stuhnutých mimických svalov si vychutnávame. Vďaka uvoľneniu svalov má sérum hlbší prienik do vrstiev kože. Body, ktorých stimulácia uvoľňuje svaly, časom nachádzame úplne intuitívne.

Masáž očného okolia >>>

Pokračovať Ďalej (1/3)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Synček v noci kašle a vracia. Nikto nám nevie pomôcť

Nepíšete, ako dlho stav u vášho syna trvá, či mu predchádzalo nejaké nachladnutie alebo sa zrazu v noci objavil kašeľ s vracaním. Kašeľ je dôležitým diagnostickým príznakom, ktorý upozorňuje na to, že niečo sa v tele deje. Ja by som myslela na tri veci. Ako prvú na začínajúcu astmu, teda zvýšenú reaktivitu priedušiek. Niekedy je kašeľ jediným príznakom astmy. Vyskytuje sa najmä v noci a spúšťa ho často cvičenie, alergia, prechladnutie či studený vzduch. Po druhé by mohlo ísť o gastroezofageálny reflux, teda vrátenie obsahu žalúdka do pažeráka. V ležiacej polohe obsah zateká do priedušiek a vyvoláva kašeľ. Vhodné je gastroenterologické vyšetrenie. A po tretie netreba zabúdať na čierny kašeľ hlavne pri neočkovaných deťoch. Obvodný lekár odoberie krv na sérologické vyšetrenie. Toto infekčné ochorenie vyvoláva baktéria a je potrebné začať čím skôr antibiotickú liečbu. Dieťa aj po zvládnutí akútnej infekcie kašle aj niekoľko mesiacov.

čítať viac

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor