MENU
novinky-a-odbornici

Chcete byť zdravší a lepší v posteli? Zaobstarajte si domov TOTO!

Atraktívny pár
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Chcete byť zdravší a lepší v posteli? Zaobstarajte si domov TOTO!

Ženy vykazujú o 10% nižšiu hmotnosť a majú väčšiu sebadôveru, muži sú v priemere o 3 centimetre vyšší a majú aj vyššiu hladinu testosterónu. Vďačia za to podľa výskumu vedcov svojmu domácemu miláčikovi!

Majitelia mačiek sú atraktívnejšie, štíhlejšie, zdravší a majú aktívnejší sexuálny život. A to vďaka pôsobeniu parazita toxoplazma. Vyplýva to z najnovšej štúdie fínskej Univerzity v Turku. Zatiaľ čo ženy infikované toxoplazmózou vážili o 10 percent hmotnosti menej, vykazovali vyššiu mieru sebadôvery a viac sexuálnych partnerov, muži boli v priemere o tri centimetre vyššie, vyznačovali sa dominantnejšími mužskými rysmi aj vyššou hladinou testosterónu.

Hostiteľom parazitu je mačka

Hoci existuje mnoho parazitov, ktoré môžu domáci miláčikovia odovzdať svojim majiteľom, Toxoplasma gondii je svojou povahou unikátny. Parazitom, ktorý spôsobuje toxoplazmózu, je podľa odhadov odborníkov infikovaná až tretina ľudí na svete. Hoci toto ochorenie nemá u zdravých ľudí žiadne alebo len malé príznaky, môže mať pozitívny vplyv na sexuálnu príťažlivosť.

Parazit vám dodá atraktivitu

Podľa najnovších zistení fínskych vedcov sú ľudia nakazení toxoplazmózou celkovo vnímaní ako atraktívnejší, majú nižší index telesnej hmotnosti, symetrickejšiu tvár a celkovo sú považovaní za zdravších. Výskumníci z Univerzity v Turku analyzovali údaje 213 dospelých jedincov a porovnávali medzi ľuďmi s toxoplazmózou a bez nej kategórie ako sebavnímanú atraktivitu, počet sexuálnych partnerov, index telesnej hmotnosti, symetriu tváre a pomer šírky k výške tváre.

Z výsledkov štúdie publikovanej v časopise PeerJ vyplýva, že ženy, ktoré boli infikované parazitom Toxoplasma gondii, vážili o 10% menej, mali o 63% viac milostných aférok, mali väčšiu sebadôveru. Nakazení muži boli tiež o 3 centimetre vyššie, vyznačovali sa dominantnejšími mužskými rysmi tváre aj vyššou hladinou testosterónu.

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor