MENU
novinky-a-odbornici

Chcete byť zdravší a lepší v posteli? Zaobstarajte si domov TOTO!

Atraktívny pár
Novinky a odborníci

Chcete byť zdravší a lepší v posteli? Zaobstarajte si domov TOTO!

Ženy vykazujú o 10% nižšiu hmotnosť a majú väčšiu sebadôveru, muži sú v priemere o 3 centimetre vyšší a majú aj vyššiu hladinu testosterónu. Vďačia za to podľa výskumu vedcov svojmu domácemu miláčikovi!

Majitelia mačiek sú atraktívnejšie, štíhlejšie, zdravší a majú aktívnejší sexuálny život. A to vďaka pôsobeniu parazita toxoplazma. Vyplýva to z najnovšej štúdie fínskej Univerzity v Turku. Zatiaľ čo ženy infikované toxoplazmózou vážili o 10 percent hmotnosti menej, vykazovali vyššiu mieru sebadôvery a viac sexuálnych partnerov, muži boli v priemere o tri centimetre vyššie, vyznačovali sa dominantnejšími mužskými rysmi aj vyššou hladinou testosterónu.

Hostiteľom parazitu je mačka

Hoci existuje mnoho parazitov, ktoré môžu domáci miláčikovia odovzdať svojim majiteľom, Toxoplasma gondii je svojou povahou unikátny. Parazitom, ktorý spôsobuje toxoplazmózu, je podľa odhadov odborníkov infikovaná až tretina ľudí na svete. Hoci toto ochorenie nemá u zdravých ľudí žiadne alebo len malé príznaky, môže mať pozitívny vplyv na sexuálnu príťažlivosť.

Parazit vám dodá atraktivitu

Podľa najnovších zistení fínskych vedcov sú ľudia nakazení toxoplazmózou celkovo vnímaní ako atraktívnejší, majú nižší index telesnej hmotnosti, symetrickejšiu tvár a celkovo sú považovaní za zdravších. Výskumníci z Univerzity v Turku analyzovali údaje 213 dospelých jedincov a porovnávali medzi ľuďmi s toxoplazmózou a bez nej kategórie ako sebavnímanú atraktivitu, počet sexuálnych partnerov, index telesnej hmotnosti, symetriu tváre a pomer šírky k výške tváre.

Z výsledkov štúdie publikovanej v časopise PeerJ vyplýva, že ženy, ktoré boli infikované parazitom Toxoplasma gondii, vážili o 10% menej, mali o 63% viac milostných aférok, mali väčšiu sebadôveru. Nakazení muži boli tiež o 3 centimetre vyššie, vyznačovali sa dominantnejšími mužskými rysmi tváre aj vyššou hladinou testosterónu.

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor