MENU
novinky-a-odbornici

Avon za zdravé prsia: Malými gestami k veľkým zmenám

Ilustračné foto.
Novinky a odborníci

Avon za zdravé prsia: Malými gestami k veľkým zmenám

Kozmetická spoločnosť sa už niekoľko rokov snaží motivovať ženy a podporovať ich rozvoj. Okrem toho, že sú ženy nádherné a inteligentné stvorenia, kľúčovou témou Avonu je aj ich zdravie.

Projekt Avon za zdravé prsia pokračuje aj napriek prekážkam posledného roku a miesto hľadania výhovoriek ponúka riešenia. Výsledkom neustálych zmien je predaj úplne nových charitatívnych predmetov, vďaka ktorým bude Avon schopný aj naďalej pomáhať tej najzraniteľnejšej skupine – onkologickým pacientkam.

To, že Avon nie je len kozmetická značka už dávno vieme. Rozprávajú za ňu početné charitatívne aktivity, ktorým sa roky venuje. Ani výnimočná situácia, ktorá postihla celý svet nespomalila jej snahu o krajší život pre ženy. Naďalej otvorene hovorí o témach, ktoré sú iným cudzie a je akýmsi hlasom všetkých nevypočutých či prehliadaných žien. Aj napriek všetkým okolnostiam sa minulý rok podarilo v rámci projektu Avon za zdravé prsia vyzbierať viac než 34 000 € pre OZ Tak trocha. Veľkú podporu opätovne vyjadrili dlhoroční ambasádori a tváre minuloročnej kampane – tí pokračovali v šírení povedomia o ochorení rakoviny prsníka, jeho prevencii, diagnostike aj možnostiach liečby.

Doteraz jediný symbol boja za zdravé prsia – Tričko za zdravé prsia, nahradia nové Avon symboly, ktoré budú mať rovnako dobročinný rozmer ako mali tričká. Okrem týchto symbolov prináša kozmetická spoločnosť novinky v podobe charitatívnych predmetov - krásnych šperkov. Tie budú dostupné od marca v katalógoch aj online na www.avon.sk po celý rok. Avon sa zaväzuje, že z každého predaného kusu daruje finančné prostriedky neziskovým organizáciám a občianskym združeniam zaoberajúcim sa bojom proti rakovine prsníka.

Ukážte podporu onkologickým pacientkam aj ich rodinám a buďte súčasťou veľkých zmien. Obdarovať nápaditým šperkami môžete seba alebo svojich blízkych, a tak aj malým gestom dopomôcť k lepšiemu miestu na život pre vás aj ženy okolo vás.

Žiarivá pomoc = oslňujúce šperky
• Prsteň Chanan
• Náramok Chanan
• Náhrdelník Marisha
• Náušnice Damara
• Náramok Camila
• Náušnice Camila

AVON ZA ZDRAVÉ PRSIA
Kozmetická spoločnosť Avon verí v zmysluplnosť tém súvisiacich so ženským zdravím a v podporu neziskových organizácií. Preto už viac ako 20 rokov na Slovensku spolupracuje s neziskovými organizáciami, ktoré sa venujú problematike rakoviny prsníka a prostredníctvom odborníkov a garantov rozhoduje o oblastiach, kde je pomoc potrebná. Tieto projekty podporuje materiálovo a finančne, pričom venovala už viac ako 1,45 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti na Slovensku.

Na projekte Avon za zdravé prsia spolupracuje so známymi osobnosťami, ku ktorým sa každoročne pridávajú známe osobnosti slovenského spoločenského života, aby podporili vždy aktuálnu kampaň.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac

Má zmysel dávať dieťaťu probiotiká na lepšiu imunitu?

Nie. Myslím si, že už ich nepotrebuje. Ale na druhej strane mu neublížia. Verím, že celý rok ste mu nedávali len jeden druh probiotík, ale striedali ich. Ak nemá problém so stolicou, bolesti bruška, môžete ich vysadiť. Chlapček už má pestrú stravu a verím, že dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny v strave.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.