MENU
novinky-a-odbornici

10 najčastejších chýb v starostlivosti o PLEŤ. Schválne! Ktoré robíte aj vy?

Young,Woman,Noticing,A,Pimple,On,Her,Face,In,Terror
Novinky a odborníci

10 najčastejších chýb v starostlivosti o PLEŤ. Schválne! Ktoré robíte aj vy?

Poličku v kúpeľni máte plnú drahej kozmetiky staráte sa o seba a napriek tomu nevidíte výsledky?

Značková kozmetika nie je zárukou zdravej a krásnej pleti. Možno aj vy robíte týchto pár chýb, ktoré maria snahy o zdravú a mladistvú pleť. Nájdete sa v týchto desiatich bodoch, ktoré sme pre vás spísali s primárkou dermatologicko-laserovej kliniky, MUDr. Adrianou Tomekovou?

Nepoznáte typ svojej pleti

Základná, veľmi časná a najdôležitejšia chyba. Mnohé z nás netušia, či je ich pleť suchá, normálna, zmiešaná alebo mastná a tým pádom nevieme, aké produkty a aktívne látky v skutočnosti potrebuje. Mastnú pleť zaťažujeme olejovými sérami, suchú trápime nadmernou exfoliáciou...

Zlaté pravidlo – odborná diagnostika pleti ako prvý krok vašej starostlivosti o pleť je najlepší štart.

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor